Reklama

Nie nasz Kerski

Nie nasz Kerski

15.03.2011
Czyta się kilka minut
Zgódźmy się: wysyłając list ze zgłoszeniem na dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności z poczty niemieckiej Basil Kerski, urodzony w Gdańsku, obecnie zamieszkały w Berlinie redaktor naczelny polsko-niemieckiego czasopisma "Dialog", ujawnił, o co tak naprawdę mu chodzi i czyją rację stanu prezentuje.
P

Pomorskie Prawo i Sprawiedliwość słusznie próbuje utrącić tę kandydaturę: gdyby Kerski był prawdziwym Polakiem, na pewno nie korzystałby z placówki w obcej nam ideowo stolicy, tylko pojechał do Słubic albo Kostrzynia, stanął w tradycyjnym ogonku, kupił polski znaczek, a następnie wrzucił list do rdzennie polskiej skrzynki. Ponieważ tego nie zrobił, pokazał, że Kodeks Postępowania Administracyjnego - lektura dla prawdziwego Polaka równie zasadnicza jak elementarz Falskiego - jest mu z gruntu obcy.

Rację ma również zasłużony opozycjonista Bogdan Lis, który wskazuje, że konkurs był ustawiony, ponieważ wśród wymagań wobec nowego dyrektora wymieniono takie fanaberie, jak wykształcenie wyższe i znajomość co najmniej jednego języka obcego. Przecież to jasne, że tak wygórowane warunki zostały określone po to, by wykosić Bogdana Lisa.

No i w końcu...

1769

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]