Reklama

Nie ma mocnych

Nie ma mocnych

23.05.2015
Czyta się kilka minut
Andrzej Mularczyk, reporter i scenarzysta: Jest tylko przeszłość. Tylko o niej coś wiemy i tylko ona daje nam szansę wzbogacenia się o jakąś prawdę.
Fot. Bartosz Bobkowski / AGENCJA GAZETA
J

JUSTYNA DĄBROWSKA: Co jest w życiu najważniejsze?

ANDRZEJ MULARCZYK: Terror upływającego czasu. Świadomość, że najważniejszy jest nie ten czas, który mamy przed sobą, lecz ten, który mamy już za sobą. Odkąd zdałem sobie sprawę, że jestem na tle teraźniejszości „człowiekiem z XX wieku”, odkrywam codziennie, że życie to bezustanna strata, od chwili narodzin aż do śmierci. „Żyjąc tracimy życie”, napisała Maria Janion. I zawsze więcej tracimy, niż zyskujemy.

Zmarnowałem wiele czasu, zanim zrozumiałem, że trzeba wybierać to, co ważniejsze, choćby inne oferty życia były bardziej kuszące.

Każdy wybór to strata?

Wybierając jedno, tracimy drugie. Trochę zostałem przygotowany do tych wydarzeń przez kontakty młodzieńcze z Leopoldem Buczkowskim. Tak jak on byłem mieszkańcem podwarszawskiego Konstancina, jego książki...

22932

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]