Reklama

Ładowanie...

Niczego nie muszę

08.05.2012
Czyta się kilka minut
Agnieszka Holland napisała mi: „Zobaczysz, że znowu będziesz twórczo najlepszy. Jeszcze ta choroba dobrze ci zrobi”.
Fot. bogdankrezel.com
B

BARTEK DOBROCH, PRZEMYSŁAW WILCZYŃSKI: Pisze Pan piórem, w zeszycie... JERZY STUHR: – Pisałem, bo właśnie oddałem ostatni fragment. W zeszycie, bo kiedy zaczynałem, miało być tylko dla mnie. Realizowałem to, co mi w tym zeszycie napisała w czasie choroby córka: żebym się czymś zajął. Nawet na początku tego pamiętnika gdzieś stoi, że piszę piórem, żeby mnie żadne Wydawnictwo Literackie ani Znak nie skłoniło do wydania. Skłoniło. „Pamiętnik...” wyjdzie nakładem Wydawnictwa Literackiego... ...którego pracownice – wspaniałe, skrupulatne panie – nie mogą nieraz tego mojego zeszytu rozczytać. I dzwonią, żeby dopytać? Piszą. Wysyłają fragment z wykropkowaną częścią. Zaglądam do zeszytu, ale często sam siebie nie potrafię rozszyfrować. Dlaczego zgodził się Pan na wydanie pamiętnika? Bo zobaczyłem, że jestem teraz...

26263

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]