Reklama

Nie chcę wojny religijnej

Nie chcę wojny religijnej

23.08.2014
Czyta się kilka minut
Inaczej niż abp Gądecki, uważam, że neutralność państwa nie jest pustym sformułowaniem. Szkoła jest miejscem, w którym każdy obywatel ma takie same prawa i obowiązki. Bez względu na wyznanie. Z JOANNĄ KLUZIK-ROSTKOWSKĄ, minister edukacji, rozmawiają Przemysław Wilczyński, Marek Zając
Fot. Rafał Siderski dla „TP”
P

PRZEMYSŁAW WILCZYŃSKI, MAREK ZAJĄC: Chcemy zacząć od pytania budowlanego.
JOANNA KLUZIK-ROSTKOWSKA: Boże!
Jak Pani idzie malowanie i szpachlowanie?
Chodzi o moją wypowiedź o Karcie Nauczyciela? Nadal jestem przekonana, że nie ograniczając się do malowania i szpachlowania, ale chcąc zbudować coś od podstaw – potrzeba więcej czasu, niż mam od przyjścia do resortu do najbliższych wyborów.
W polskich realiach na półtora roku przed wyborami w ogóle nie da się zrobić nic zasadniczego. Po co więc objęła Pani resort?
Półtora roku wcześniej zajęłam się przygotowaniem pakietu rozwiązań dla rynku pracy. Od razu pojawiła się kwestia przedsiębiorczości. A jeszcze szybciej zorientowałam się, że o pracy i przedsiębiorczości nie da się rozmawiać w oderwaniu od...

20091

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]