Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Nic nie zostało

Nic nie zostało

18.01.2004
Czyta się kilka minut
Kiedy po pobycie w zniszczonym trzęsieniem ziemi Bam i po wielogodzinnym locie samolotem transportowym, który zawiózł dary, nad ranem wróciłam do domu, wzięłam prysznic, położyłam się, nakryłam ciepłą kołdrą i pomyślałam, jakie to wielkie szczęście, że wszystko to mam. W Iranie zobaczyłam, jak wiele mam.
Ż

Życie prawie 100 tys. mieszkańców tego irańskiego miasta legło w gruzach. Zginęło 35 tys. osób, 10 tys. ewakuowano do szpitali w całym Iranie (3 szpitale w Bam są zrujnowane). 45 tys. tych, którzy przeżyli, koczuje na ulicach wśród gruzów, jakie pozostały po ich domach.

Bam było rozległym miastem z niską, jedno- lub dwupiętrową zabudową. Po krótkim trzęsieniu ziemi (26 grudnia 2003), nie zostało nic. Stosy gruzów, powykręcane metalowe konstrukcje, zniszczone samochody, walające się śmieci, wszechobecny pył i nieprzyjemny zapach, pochodzący z rozkładających się pod tym wszystkim trupów.

Z Bam wyjechali już dziennikarze. Wyjechały też 53 ekipy ratownicze i organizacje, które zaraz po katastrofie rozdawały namioty, koce, ustawiały zbiorniki na wodę, budowały szpitale polowe. Opatrzono rannych, pochowano umarłych. Rozpoczęła się tragedia tych,...

4456

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]