Reklama

Naucz nas liczyć

Naucz nas liczyć

31.08.2010
Czyta się kilka minut
Wygląda na to, że starającym się o zbawienie wieczne umiejętność liczenia wcale nie zaszkodzi, a pomóc może. I to jeszcze jak.
C

Czy to mi się opłaca? Czy nie nazbyt wiele ryzykuję, podejmując taką czy inną decyzję? Dobrze, podejmę się tego zadania, obiorę taki, a nie inny zawód, ożenię się albo wstąpię do zakonu, ale, ale… i tu następuje cały szereg zastrzeżeń. Kaznodzieje, katecheci i inni pobożni ludzie radzą w takiej sytuacji wielkoduszność, która miałaby polegać na odrzuceniu wszystkiego, co ziemskie, materialne, i zajęcie się tym, co niebieskie, czyli duchowe. Łatwo powiedzieć, ale jak wykonać, skoro jakoś nasza dusza nijak nie chce się od ciała odłączyć. Mało, marzy się jej ciało wiecznotrwałe, niezniszczalne. Nawet jak się nie wierzy w żadne niebo i żadne zmartwychwstanie, to przecież miło jest pomyśleć, że przynajmniej we wspomnieniach bliskich jakoś się troszkę jeszcze poistnieje. Nie tylko marzymy, gdyż nie tylko serce, ale rozum również w tej sprawie ma coś do powiedzenia. Znany jest nam...

2753

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]