Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Natychmiastowa gratyfikacja

Natychmiastowa gratyfikacja

04.02.2013
Czyta się kilka minut
Największe wydarzenie sportowe tego roku za nami (przy tym blednie nawet pierwszy w życiu samobój Ronaldo).
R

Rzecz cała nazywa się skromnie Super Bowl i wieńczy rozgrywki futbolu amerykańskiego. Ceny wyemitowania kilkudziesięciu sekund reklamy w czasie transmisji finału są najlepszym miernikiem rangi wydarzenia – mamy do czynienia ze sportem na wskroś turbokapitalistycznym, z dużą ilością przerw umożliwiających sprzedawanie marzeń o (jeszcze) lepszym życiu. Koszykówka w wydaniu NBA czy hokej à la NHL też dobrze się prezentują w telewizji, ładnie dzielą na reklamowe bloki, ale aspekt wojenny, bitewny jest mniej widoczny.

Futbol amerykański to brutalne szachy rozgrywane w ułamkach sekund przy pomocy odzianych w hełmy i zbroje stukilkudziesięciokilogramowych sprinterów. Podczas tegorocznego Super Bowl było szczególnie interesująco, gdyż wrogimi armiami dowodzili bracia. Ostatecznie zwyciężyła drużyna z Baltimore, ale losy wojny ważyły się do końca, dzięki wspaniałemu pościgowi San...

2079

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]