Reklama

Nasza skaza narodowa

Nasza skaza narodowa

27.11.2005
Czyta się kilka minut
Mimo zapowiedzi rządu Marka Belki, że polscy żołnierze opuszczą Irak na początku 2006 r., niedawna wizyta nowego ministra obrony Radosława Sikorskiego w Bagdadzie zdaje się wskazywać na coś innego. Na razie Polska do misji w Iraku dopłaca. Czas to zmienić.
Ochotnicy nowej irackiej armii
W

Według Polskiej Agencji Prasowej minister Sikorski zapowiedział, że polskie oddziały pozostaną w Iraku jeszcze przez bliżej nieokreślony czas. “Może to będą tygodnie, może miesiące, ale nie spoczniemy, dopóki nie pomożemy naszym irackim przyjaciołom w przejęciu pełnej odpowiedzialności za bezpieczeństwo w ich własnym kraju" - mówił Sikorski.

W kwietniu rząd Belki przyjął, że udział Polski w irackiej misji stabilizacyjnej powinien zakończyć się wraz z wygaśnięciem rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ. Jednak kilka dni temu Rada Bezpieczeństwa przedłużyła do 31 grudnia 2006 r. mandat sił wielonarodowych, liczących dziś 180 tys. żołnierzy (w większości Amerykanów). Tym samym, teoretycznie, nawet w zgodzie z ustaleniami poprzedniego rządu, możliwe jest przedłużenie także polskiej tam obecności. Wypowiedzi polityków PiS-u i samego ministra obrony, który uważany jest...

8597

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]