Reklama

Narodowe czytanie „Wesela”

Narodowe czytanie „Wesela”

05.09.2017
Czyta się kilka minut
Akcja zorganizowana pod patronatem Prezydenta RP i z jego udziałem – odbyło się w ponad dwóch tysiącach miejsc w Polsce, a także w kilkudziesięciu innych krajach.
JAKUB PORZYCKI / AGENCJA GAZETA
T

To nie jest takie pokazywanie problemów Polski w sposób zdecydowanie jasny, to nie jest dyktowanie nikomu tego, co ma myśleć o sytuacji w Polsce” – zrecenzował przy okazji dramat Wyspiańskiego Andrzej Duda. Za gorzki, choć wywodzący się w istocie z ducha „Wesela” paradoks można uznać fakt, że przedstawione na zdjęciu czytanie w Starym Teatrze pod nową dyrekcją odbyło się bez udziału aktorów tej placówki (choć uczestniczyli niedawno w inscenizacji tego dramatu, wystawionej przez poprzedniego dyrektora, Jana Klatę) – role powierzono za to krakowskim samorządowcom, duchownym i szefom instytucji kultury. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]