Reklama

Największy problem polskiego Kościoła

Największy problem polskiego Kościoła

30.01.2006
Czyta się kilka minut
Niektórzy mówią, że problemem polskiego Kościoła jest Radio Maryja i jego polityczne flirty z nową władzą. Inni - że ludzie popierający wywrotowe poglądy księdza, który wystąpił z zakonu jezuitów. Możliwe jednak, że problem Rydzyka czy Obirka przeminie, a gorliwość w głoszeniu Ewangelii nie wzrośnie ani o gram.
O

Ostatnio przeczytałem książkę "Człowiek z nieba", w której brat Yun opowiada historię swojego życia jako lidera Kościoła domowego w Chinach pod koniec XX wieku. Prześladowany i ścigany listami gończymi, aresztowany i trzykrotnie skazany na więzienie, niejednokrotnie bity i poniżany nie zaprzestał głoszenia Ewangelii swoim krewnym i sąsiadom, przyjaciołom i obcym, milicjantom i współwięźniom. Mówił o Jezusie wszystkim i na wszystkie sposoby. W opowieściach brata Yuna, jego żony Deling oraz kilku innych chrześcijan z tamtych stron wyczuwam klimat Dziejów Apostolskich, Pawłowe: "Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii". Zadziwia wierność apostolstwu w sytuacji, gdy Yun "zyskał miesiące męczarni, przeznaczono mu noce udręki", a nagrodą za kroczenie drogą Chrystusa były konfiskata mienia, rozłąka z rodziną i tortury zadawane przez komunistycznych oprawców.

...

3188

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]