Reklama

Najtrudniejsze przyjdzie potem

Najtrudniejsze przyjdzie potem

05.09.2006
Czyta się kilka minut
Ludzie po obu stronach zadają sobie pytanie: po co była ta wojna? Kto wygrał, kto przegrał? Przegrali ci, którzy są ofiarami, czyli dzieci, kobiety, rodziny. Zabrano im domy, bliskich, zniszczono narzędzia pracy, odebrano poczucie bezpieczeństwa.
L

Libanka Dona nie musi się już bać o swą rodzinę w Amchit. Cztery dni po izraelskim bombardowaniu zawarto rozejm. Będąc już w Izraelu, dostałam od niej radosnego sms-a. Teraz Dona z grupą wolontariuszy pojechała na południe do Ain Ebel, oddalonym o 3 km od słynnego ze zniszczeń Bint-Jbeil, by zorientować się, jaka pomoc jest potrzebna. Zanim podejmie studia na czwartym roku chemii, ma trochę czasu. W mailu opisuje mi zniszczenia na południu Libanu, ale nie mniej jest przejęta moim opisem tego, co zobaczyłam w Izraelu.

Zwykli ludzie

Po powrocie do Polski okazało się, że Polska Akcja Humanitarna była jedyną organizacją, która w czasie wojny była po obu stronach. Powodem, dla których inne organizacje, które zjechały do Bejrutu, nie dotarły na drugą stronę, był brak oficjalnej prośby Izraela do OCHA (United Nations Office...

10828

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]