Reklama

Najtrudniejsze przyjdzie potem

05.09.2006
Czyta się kilka minut
Ludzie po obu stronach zadają sobie pytanie: po co była ta wojna? Kto wygrał, kto przegrał? Przegrali ci, którzy są ofiarami, czyli dzieci, kobiety, rodziny. Zabrano im domy, bliskich, zniszczono narzędzia pracy, odebrano poczucie bezpieczeństwa.
L

Libanka Dona nie musi się już bać o swą rodzinę w Amchit. Cztery dni po izraelskim bombardowaniu zawarto rozejm. Będąc już w Izraelu, dostałam od niej radosnego sms-a. Teraz Dona z grupą wolontariuszy pojechała na południe do Ain Ebel, oddalonym o 3 km od słynnego ze zniszczeń Bint-Jbeil, by zorientować się, jaka pomoc jest potrzebna. Zanim podejmie studia na czwartym roku chemii, ma trochę czasu. W mailu opisuje mi zniszczenia na południu Libanu, ale nie mniej jest przejęta moim opisem tego, co zobaczyłam w Izraelu.

Zwykli ludzie

Po powrocie do Polski okazało się, że Polska Akcja Humanitarna była jedyną organizacją, która w czasie wojny była po obu stronach. Powodem, dla których inne organizacje, które zjechały do Bejrutu, nie dotarły na drugą stronę, był brak oficjalnej prośby Izraela do OCHA (United Nations Office...

10828

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]