Reklama

Najniższy wspólny mianownik

Najniższy wspólny mianownik

13.11.2017
Czyta się kilka minut
Za rok będzie mocniej, ogrów i orków przybędzie. Na rondzie Dmowskiego, na moście Poniatowskiego, na stadionie. Na-ro-do-wym!!!
Marsz Niepodległości na rondzie Dmowskiego. Warszawa, 11.11.2017 r. / Fot. Fot Grzegorz Krzyzewski/REPORTER
Marsz Niepodległości na rondzie Dmowskiego. Warszawa, 11.11.2017 r. / Fot. Fot Grzegorz Krzyzewski/REPORTER
Z

Za rok będzie mocniej, ogrów i orków przybędzie. Na rondzie Dmowskiego, na moście Poniatowskiego, na stadionie. Na-ro-do-wym!!! Sto lat, sto lat, niech żyje, żyje nam! Niech jej gwiazdka pomyślności nigdy nie zagaśnie. Okrągła rocznica będzie huczną rocznicą, początkiem prawdziwej Polski, bez zgniłych kompromisów. Rasa prapolskich panów wyjdzie z zadupia i wróci na należne jej miejsce. Race zapłoną niepodlegle, ogrzeją nasze polskie, białe serca, co biją nam radośnie BUMTARARABUM. Tłuste, narodowe bity. Samuel Pereira podłoży dobre napisy, i będzie git!I oto hula Licho. Kroczy, maszeruje, bierze stolicę jak swoją. Puszy się i miota. Ubiera się w ornat i na mszę dzwoni, a hierarchowie przyklaskują, a hierarchowie basują, a hierarchowie drugie skrzypce, a hierarchowie akompaniament do bezmyślnych rasistowskich wrzasków. A policjanci patrzą, bierni na rozkaz. Race wszak tak pięknie...

2865

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]