Reklama

Ładowanie...

Nagrody Historii Zebranej 2011

15.05.2012
Czyta się kilka minut
Czy książka historyczna jest w kryzysie? Zainteresowanie literaturą w internecie pokazuje, że sytuacja nie jest zła.
W

W niedzielę 13 maja redakcje portalów Histmag.org i Granice.pl wręczyły wydawcom nagrody Historii Zebranej za najlepsze książki historyczne 2011 roku. W głosowaniu internetowym na stronie http://historiazebrana.pl oddano ponad 20 tys. głosów, wyróżnienia przyznało też złożone ze specjalistów jury.

Nagrody przyznano w trzech kategoriach: „W rolach głównych” (biografie i wspomnienia), „Okiem badacza” (monografie naukowe) oraz „Historia niebanalna” (książki popularnonaukowe, pozostające na styku literatury i nauki). Wśród nagrodzonych publikacji znalazły się: „Adam Ciołkosz. Portret polskiego socjalisty” Andrzeja Friszkego (Krytyka Polityczna), „Niedźwiedź Wojtek” Aileen Orr (Replika), „Kreta. Podbój i opór” Antony’ego Beevora (Znak), „Protokół dyplomatyczny i ceremoniał państwowy II RP” Janusza Sibory (PISM), „Imperia i barbarzyńcy” Petera Heathera (Rebis) oraz „Najstarszy zawód...

1486

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]