Reklama

Nagrody Historii Zebranej 2011

Nagrody Historii Zebranej 2011

15.05.2012
Czyta się kilka minut
Czy książka historyczna jest w kryzysie? Zainteresowanie literaturą w internecie pokazuje, że sytuacja nie jest zła.
W

W niedzielę 13 maja redakcje portalów Histmag.org i Granice.pl wręczyły wydawcom nagrody Historii Zebranej za najlepsze książki historyczne 2011 roku. W głosowaniu internetowym na stronie http://historiazebrana.pl oddano ponad 20 tys. głosów, wyróżnienia przyznało też złożone ze specjalistów jury.

Nagrody przyznano w trzech kategoriach: „W rolach głównych” (biografie i wspomnienia), „Okiem badacza” (monografie naukowe) oraz „Historia niebanalna” (książki popularnonaukowe, pozostające na styku literatury i nauki). Wśród nagrodzonych publikacji znalazły się: „Adam Ciołkosz. Portret polskiego socjalisty” Andrzeja Friszkego (Krytyka Polityczna), „Niedźwiedź Wojtek” Aileen Orr (Replika), „Kreta. Podbój i opór” Antony’ego Beevora (Znak), „Protokół dyplomatyczny i ceremoniał państwowy II RP” Janusza Sibory (PISM), „Imperia i barbarzyńcy” Petera Heathera (Rebis) oraz „Najstarszy zawód...

1486

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]