Reklama

Na parkingu

Na parkingu

11.10.2021
Czyta się kilka minut
M

Mimo że siedzimy zupełnie nieruchomo, w dość ponurym – rzec trzeba – nastroju, to i tak ślad węglowy, jaki zostawiamy, jest nader solidny. Oto bowiem widać, że nasza realna przygoda z szeroko pojmowanym Zachodem powoli i nieuchronnie się kończy. Zapewne w nieodległej przyszłości, jeśli z tej drogi nie zawrócimy, czeka nas długi postój gdzieś na obrzeżach świata, na zaśmieconym parkingu bez – delikatnie rzecz ujmując – infrastruktury, pełnym podobnych nam nieudanych prototypów narodowosocjalistycznych demokracji ludowych.

Powiedzmy sobie wprost, że tego, co teraz mamy, jeszcze w Polsce nie grali. To znaczy grali coś na podobną nutę, ale dawno i dlatego być może w przyszłym roku okrągła 250-letnia rocznica pierwszego rozbioru Polski będzie tu obchodzona bardzo hucznie. Ktoś niby trzeźwy parsknie teraz z politowaniem i powie, że przecież wyprawia się teraz klasyka pisowskiej...

4239

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Wielkie dzięki Panie Redaktorze za ten (inne też) felieton. Bardzo lubię ten typ (czarnego?) humoru. Jak to mówią "zrobił mi Pan nim dzień". :))

Nie mamy pańskiego plaszcza, i co nam pan zrobi?

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]