Reklama

Muzyczna Wielkanoc

Muzyczna Wielkanoc

23.03.2015
Czyta się kilka minut
30 marca w Krakowie zacznie się tydzień wypełniony gwiazdami muzyki dawnej: dwunasta odsłona festiwalu Misteria Paschalia.
Jordi Savall wystąpi na Festiwalu w Wielką Środę Fot. Josep Molina, MOLINAVISUALS
Ż

Żeby całość miała sens, trzeba z gwiazd stworzyć konstelację: wymyślić program. Wówczas ich blask nie tylko olśni, ale coś nam opowie. I nawet jeśli któraś okaże się zaskakująco wyblakła, jej obecność i tak będzie miała sens. Tym bardziej że słuchanie gwiazd pouczające jest nawet wtedy, gdy zawodzą. Pozwala nie tylko nabrać dystansu do zabiegów artystycznego marketingu, ale i znaleźć kolejny punkt odniesienia w skali, na której umieszczać można i własnych, lokalnych artystów. Niekoniecznie niżej.

Misteria Paschalia posługują się najprostszą, gwiazdorską regułą, ale posługują się nią z wirtuozerią, kształtując program według własnych potrzeb, wyznaczanych przez profil festiwalu: wokalno-instrumentalna muzyka dawna i wszystko, co kryje się w samej nazwie imprezy. Nie przekonują mnie zarzuty, słyszane od dawna, że nie wyszukuje się nowych artystów, nie daje szansy nieznanym....

8853

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]