Reklama

Muzyczna Wielkanoc

23.03.2015
Czyta się kilka minut
30 marca w Krakowie zacznie się tydzień wypełniony gwiazdami muzyki dawnej: dwunasta odsłona festiwalu Misteria Paschalia.
Jordi Savall wystąpi na Festiwalu w Wielką Środę Fot. Josep Molina, MOLINAVISUALS
Ż

Żeby całość miała sens, trzeba z gwiazd stworzyć konstelację: wymyślić program. Wówczas ich blask nie tylko olśni, ale coś nam opowie. I nawet jeśli któraś okaże się zaskakująco wyblakła, jej obecność i tak będzie miała sens. Tym bardziej że słuchanie gwiazd pouczające jest nawet wtedy, gdy zawodzą. Pozwala nie tylko nabrać dystansu do zabiegów artystycznego marketingu, ale i znaleźć kolejny punkt odniesienia w skali, na której umieszczać można i własnych, lokalnych artystów. Niekoniecznie niżej.

Misteria Paschalia posługują się najprostszą, gwiazdorską regułą, ale posługują się nią z wirtuozerią, kształtując program według własnych potrzeb, wyznaczanych przez profil festiwalu: wokalno-instrumentalna muzyka dawna i wszystko, co kryje się w samej nazwie imprezy. Nie przekonują mnie zarzuty, słyszane od dawna, że nie wyszukuje się nowych artystów, nie daje szansy nieznanym....

8853

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]