Reklama

Muskuł pogardy

Muskuł pogardy

13.02.2012
Czyta się kilka minut
Ten tekst mógłby opowiadać o wstrzemięźliwości w łatwym osądzaniu innych, o ludzkiej wrażliwości i milczeniu w obliczu nieszczęścia. Ale nie opowie.
T

Ten tekst mógłby opowiadać np. o tym, jak w parku przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu – jakieś 20 metrów od torów kolejowych, przy małym, ceglanym bunkrze, który wielokrotnie pokazywały wszystkie stacje telewizyjne – gromadzą się młodzi ludzie. Ktoś zapali znicz, postoi, pomilczy. Albo o młodej matce, która próbuje przyciszonym głosem wytłumaczyć kilkuletniemu chłopcu, skąd wzięła się ta góra kolorowych maskotek poustawianych na przybrudzonym śniegu.

1

Ale równolegle toczy się w tym samym miejscu inna opowieść: bardziej wyrazista, lepiej widoczna i słyszalna. Wystarczająco donośna, by nie dać się odgłosowi przejeżdżających co kilka minut pociągów; tak wytrwała, że za nic ma kilkunastostopniowy, lutowy mróz.

– W sobotę tu już byłyśmy, pani, to pełno kamer telewizyjnych było. Tam był ten dołek, to do tego dołka- śmy zaglądali. Tam, jak ta jasna dykta...

16010

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]