Reklama

Muł i miał

Muł i miał

27.08.2018
Czyta się kilka minut
Bociany odleciały, Prezes truchta po górach, Jarosław Gowin radośnie wieszczy rychły rozpad Unii Europejskiej, więc wszystkie znaki na niebie i ziemi zapowiadają ciężką zimę.
Z

Zapobiegliwie o zimie pomyślał minister Tchórzewski, wskrzeszając tradycje państwa podziemnego i podejmując akcję sabotażu i dywersji. Mianowicie miały być normy jakości paliw stałych... i będą, ale takie, żeby w piecach można było spalić praktycznie wszystko, co sprzedawca nazwie węglem. Najgorszy sort, odpady węglowe, w niemal jednej trzeciej popiół, a reszta generalnie śmieci i siara, tudzież muł. Przecież jeśli polejemy węgiel wodą, to będzie cięższy! Się wydobyło – trzeba sprzedać, za wszelką cenę. Głowa do interesów. Lobby węglowe z pomocą ministra Tchórzewskiego może rodakom wcisnąć coś, co na eksport po prostu nie pójdzie. Bo zabija.

No, ale nie można powiedzieć, żeby nowych norm ministerstwo nie wprowadzało... Konsultacje? Dyskretnie się odbyły. Zaplanowano je na długi weekend sierpniowy, niepostrzeżenie. Samorządy nie miały zbytnio okazji zapoznać się z projektem, bo...

2086

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

W żadnym razie! Brutalna prawda jest taka, że zgony z powodu zanieczyszczenia powietrza są zjawiskiem pozytywnym ekonomicznie, bo odciążają służbę zdrowia i system ubezpieczeniowy; a wyborczo-frekwencyjnie obojętne, bo zmarli nie zagłosują już na nikogo. To oczywiście są skutki wieloletnich zaniedbań. Teraz, gdy miodousty premier mami nas obietnicą naprawy tej sytuacji, rzeczywiście można by coś zmienić. Ale okazuje się to politycznie nieopłacalne. W ten sposób politycy realizują się w służbie publicznej. Nasuwa się pytanie, kto komu tutaj służy.

.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]