Reklama

Mostek Kubusia Puchatka

Mostek Kubusia Puchatka

11.10.2021
Czyta się kilka minut
MATERIAŁY PRASOWE SUMMERS PLACE AUCTIONS
B

BRYTYJCZYCY MOGĄ ODETCHNĄĆ: Mostek, z którego Krzyś – syn A.A. Milne’a, autora „Kubusia Puchatka” – wrzucał do wody patyczki, by przekonać się, który wypłynie pierwszy z drugiej strony, nie opuści kraju. Choć obawiano się, że wystawiony na aukcję trafi np. do Azji, za 131 tys. funtów kupił go Brytyjczyk z Sussex, którego ojciec w dzieciństwie bawił się z Krzysiem. Mostek powstał w 1907 r., a w 1999 r. zdemontowano go i zakonserwowano (zastąpiła go kopia). W tym roku mija sto lat od narodzin Puchatka, tj. od chwili, gdy Milne podarował rocznemu synowi pluszowego misia. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]