Reklama

Mostek Kubusia Puchatka

Mostek Kubusia Puchatka

11.10.2021
Czyta się kilka minut
MATERIAŁY PRASOWE SUMMERS PLACE AUCTIONS
B

BRYTYJCZYCY MOGĄ ODETCHNĄĆ: Mostek, z którego Krzyś – syn A.A. Milne’a, autora „Kubusia Puchatka” – wrzucał do wody patyczki, by przekonać się, który wypłynie pierwszy z drugiej strony, nie opuści kraju. Choć obawiano się, że wystawiony na aukcję trafi np. do Azji, za 131 tys. funtów kupił go Brytyjczyk z Sussex, którego ojciec w dzieciństwie bawił się z Krzysiem. Mostek powstał w 1907 r., a w 1999 r. zdemontowano go i zakonserwowano (zastąpiła go kopia). W tym roku mija sto lat od narodzin Puchatka, tj. od chwili, gdy Milne podarował rocznemu synowi pluszowego misia. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Kubusia podały organizacje feministyczne o rzekome wykorzystywanie pszczółek, Kłapouchy siedzi za "homofobiczne" komentarze na meczu (pytał kto ma jego ogonek?), policja wydała komunikat, że dziękuje pozostałym kibicom za "odpowiedzialne zachowanie" i że było im obojętne kto ma ich ogonki? Sowa jako konserwatystka dostała 17 ciosów nożem w ramach "ubogacenia kulturowego", a Krzyś nieopatrznie podał rękę na uczelni córce pewnego publicysty z Polski który został wydalony z GB za "poglądy niezgodne z wartościami" i z "wstydu" nie wychodzi z domu. Tygrysek został opisany na MeToo i adwokat zabronił mu wychodzić z domu, żeby nie bryknął gdzie przypadkiem, Królik też siedzi, za rasizm względem robactwa, które wyjadało mu ogród. Jedynie Prosiaczek czasem gdzieś przechodzi w pobliżu ukradkiem, ale ma depresję z samotności, napady lękowe i z tego powodu się nie zaszczepił i nawet go na mostek nie wpuszczą, bo nie ma paszportu covidowego, nikt też nie zamierza mu pomóc, bo nie reprezentuje żadnej mniejszości. Reasumując mostek jest pusty i taki pozostanie, może w Azji byłby bardziej użyteczny? ps. zapomniałbym jeszcze o Kangurzątku, jest dobrym znajomym Tysona Fury i prowadza się z jego ziomkami, w efekcie bywa wypraszane z rożnych miejsc publicznych, z mostku też je wyproszono, jak to w Anglii, przed jednymi mniejszościami etnicznymi się klęczy, a inne dalej dyskryminuje się w najlepsze.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]