Reklama

Moje Stany

Moje Stany

13.07.2015
Czyta się kilka minut
Można nie lubić tego kraju, można się w nim nudzić. Można się go bać. Można narzekać, że syf, że daleko, że kilometrami nic nie ma, a jak już jest, to żadna Wenecja z Teneryfą. Można kwękać, że Azja, Kałmucja i Barbaria.
W

W porządku. Można po rejtańsku rozdzierać bieliznę i pokazywać blizny, rany oraz ślady knuta na własnym i ojczystym ciele. Można z zatkanym nosem i zamkniętymi oczami udawać się tutaj jedynie w celu funeralnych pielgrzymek, rajdów katyńskich, zbiórki kości i palenia świateł jesienią w imperialnej otchłani.

Można, jak jeden ksiądz na Syberii, który, gdy go zapytałem, czy mówi po rosyjsku, zwyczajnie się obruszył, ponieważ interesowały go tylko nasze groby w tajdze oraz nawracanie Rosjan, a to przecież można robić po polsku, skoro nas nawrócono po łacinie. Ksiądz skądinąd całkiem fajny, bo jak sobie pyknęliśmy po kilka browców, to pokazał mi swoją kolekcję broni: kałacha, strzelbę myśliwską i pistole m, czyli enerdowską wersję makarowa. Ale parafia była na peryferiach miasta i na strzelanie mogliśmy się ewentualnie udać w pobliskie góry, co zresztą proboszcz niejednokrotnie...

4443

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

i przestrzeń. Tak, rozciągłość może istotnie dawać wrażenie spełnienia, bądź nie. Zresztą czas i tak mierzy nam kalendarz,niemniej dobrze jest o tym się przekonać;-) Pozdrawiam Pana. Właśnie czytamy, rodzinnie, fragmenty "Wschodu"

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]