Reklama

Moc Królestwa Bożego

Moc Królestwa Bożego

20.02.2012
Czyta się kilka minut
Intrygujące słowa Jezusa przypomniała niedawno liturgia mszalna (piątek, szóstego tygodnia zwykłego): „Zaprawdę (Amen!), mówię Wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą Królestwo Boże przychodzące w mocy” (Mk 9, 1).
S

Skoro te słowa wypełniły się na niektórych z Jego ówczesnych słuchaczy (skoro oni „zobaczyli Królestwo Boże przychodzące z mocą”), to czy tym bardziej nie powinny wypełniać się na nas? Skoro wypełniły się wtedy, to tym bardziej są wypełnione dziś.

A może także w naszym pokoleniu wypełniają się tylko na „niektórych”? Może także dziś tylko niektórzy potrafią „ujrzeć” moc Królestwa Bożego? Inni zaś jej nie widzą, ponieważ szukają jej tam, gdzie jej nie ma; albo – gdy już patrzą naprawdę na nią – wydaje się im ona raczej słabością niż mocą?

Czy jest jakaś inna moc Królestwa Bożego niż ta, która objawiła się w Jezusie Chrystusie? Czy Chrystus był człowiekiem doświadczającym w sobie mocy Boga, czy Jego bezsiły?

A dawniejsi i dzisiejsi męczennicy – kiedy wybaczają swoim zabójcom – czego w sobie doświadczają, jeśli nie porządkującej ich wewnątrz mocy Bożej –...

2010

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]