Reklama

Mnóstwo srok za ogon

Mnóstwo srok za ogon

03.09.2018
Czyta się kilka minut
Choć wykonywanie kilku zadań naraz to stały element współczesnego życia, nasze mózgi za tym nie nadążają. Multitasking to w dużym stopniu fikcja.
BILL HINTON / GETTY IMAGES
W

W filmie „Watchmen: Strażnicy” główna bohaterka zauważa w pewnym momencie z irytacją, że jej partner, Dr Manhattan, w trakcie uprawiania z nią seksu zajmuje się jednocześnie przeprowadzaniem eksperymentu naukowego. Oburzenie kobiety wydaje się zrozumiałe, mimo że ten akurat superbohater wśród swych zdolności posiada umiejętność przebywania w kilku miejscach naraz. Z dzisiejszej perspektywy można by jednak powiedzieć, że Dr Manhattan to po prostu nikt inny jak wytrawny wielozadaniowiec.

W dobie nieustannego korzystania z urządzeń mobilnych umiejętność wykonywania różnych czynności w tym samym czasie – określana mianem multitaskingu – wydaje się dostępna każdemu. Co więcej, jest wręcz wymogiem, którego niespełnianie wypycha poza margines życia towarzyskiego i zawodowego. Gdzie nie spojrzeć, ktoś telefonuje podczas prowadzenia samochodu, pisze esemesy w trakcie randki albo słucha...

12561

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]