Reklama

Mistrz w formie

Mistrz w formie

27.09.2011
Czyta się kilka minut
Ponad 20 koncertów, każdy dla prawie 2000 widzów i przy cenach biletów od 75 do 200 euro - tego może dokonać tylko Charles Aznavour.
8

87-letni artysta - pieśniarz, poeta, kompozytor i aktor pochodzenia ormiańskiego - powraca do Paryża po czteroletniej nieobecności. Powrót ten, jak wszystkie wcześniejsze, nie jest nostalgiczną podróżą w przeszłość. Aznavour promuje najnowszy album "Toujours". Legenda francuskiej piosenki okazuje się żywa i inspirująca.

Wieczór w paryskiej Olympii Aznavour zaczyna bez kompromisów - od nowych piosenek, z którymi oswaja publiczność. Ale oczywiście daje jej później także to, co ta zna i kocha najbardziej: klasyczne pozycje ze swego repertuaru. Z "La Boh?me", w której finale widzowie z pierwszych rzędów toczą walkę o chustkę rzuconą przez artystę, i "Les plaisirs démodés", znakomicie zagraną i zatańczoną. Witalność i artystyczna forma Aznavoura szokują: głos pozostał plastyczny, o nasyconej barwie i mocnym brzmieniu, technika wokalna perfekcyjna, sylwetka...

3077

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]