Reklama

Ładowanie...

Misja

04.05.2013
Czyta się kilka minut
W niemal każdym z zakątków Kościoła (w Polsce, w Europie, na świecie) jest formułowane i z natarczywością stawiane pytanie o ewangelizację.
J

Jak ją zacząć? I jak kontynuować? Jakie są jej właściwe środki i metody? Jakie kluczowe treści? Jakich do niej potrzeba ludzi? I w końcu (gorzej, jeśli na początku): ile na nią trzeba mieć?
Dzieje Apostolskie we fragmencie przypomnianym w liturgii mszalnej w środę 24 kwietnia (Dz 12, 24 – 13, 5) pozwalają zobaczyć to zadanie we właściwych dla niego kategoriach. Oto Kościół Boga, który jest w Antiochii, zostaje wezwany do ewangelizacji. W jaki sposób? „Gdzie” to się dzieje? Odpowiedź brzmi: podczas sprawowanej LITURGII i POSTU! „Kiedy sprawowali liturgię dla Pana i pościli, rzekł Duch Święty: »Wyznaczcie mi już Barnabę i Szawła do dzieła, do którego ich wezwałem«” (13, 2).
Ewangelizacja nie jest ludzkim pomysłem ani projektem. Nie rodzi się z naszych przemyśliwań i dywagacji. Jej właściwym źródłem nie jest refleksja socjologów (także socjologów religii, pokazujących...

2855

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]