Reklama

Miejscy ogrodnicy

Miejscy ogrodnicy

12.04.2015
Czyta się kilka minut
Krakowianom brakuje zieleni, więc organizują ją sami. Legalnie albo na granicy prawa.
Budowa ławki z gałęzi wierzbowych, Poziomkowa Polana, marzec 2015 r. Fot. Jakub Ociepa / AGENCJA GAZETA
S

Siwy mężczyzna w granatowym dresie przyniósł ze sobą sekator i dziarsko podcina gałęzie. Dwóch przedszkolaków w czapkach kuca nad dziurą w ziemi, do której za chwilę razem z rodzicami wsadzą roślinkę. Nad wszystkim czuwają Magdalena Żyłka i Adam Wrona, wikliniarze i architekci krajobrazu z kolektywu ŻyWa Pracownia [szerzej o ich działalności pisaliśmy w „TP” 40/14].

Poziomkowa Polana, jak to ogród po zimie, wygląda dość chaotycznie. Ale patrząc na pojedyncze krokusy, huśtawkę na drzewie, ławki i bindaż z żywej wikliny, która lada moment się zazieleni, już teraz można się zachwycić.

– Tu, gdzie ten płotek, będzie ogród sensoryczny dla dzieci – pokazuje Magda. – Ścieżki z podłożem o różnej fakturze, różnobarwne kwiaty, miejsce, gdzie będzie można podsłuchać dźwięki natury. Dalej zrobimy eksperymentalny ogród warzywny na podwyższonych grządkach. Po drugiej stronie baraku...

8626

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]