Reklama

Między "już" a "jeszcze nie" (4)

Między "już" a "jeszcze nie" (4)

19.12.2004
Czyta się kilka minut
...To Już tak i Jeszcze nie... prowadzi moje myśli do Świąt Wielkanocnych, z którymi Święta Bożego Narodzenia są nierozerwalnie związane. Ze wspólnym oczekiwaniem na Przyjście Pana: Żydów i chrześcijan - pisze mp, jeden z moich korespondentów. Ależ tak, Bracie, TAK! - inaczej być nie może, jeśli mamy trwać w chrześcijaństwie, jeśli chcemy głęboko w nie spojrzeć albo w swojej czy nawet innej religii chcemy odnaleźć Odpowiedź.
-

---ramka 343053|prawo|1---"Sztandary Króla się wznoszą

Jaśnieje Tajemnica Krzyża

Król Życia umarły

Panuje żywy".

"Fulget" - jaśnieje, błyszczy, oświetla cały horyzont od krańca do krańca, jak błyskawica - fulgur...

W tym obrazie przydaje mi się wspomnienie olśniewających, długich i cichych błyskawic afrykańskiego nieba - jednej z większych wspaniałości naszej planety. A jeszcze i to, że Tajemnica nie gaśnie. W jej świetle widać prawdziwą inność, odmienienie wszystkich spraw. To JUŻ, wywiedzione, wywołane na jaw z JESZCZE NIE.

Boże Narodzenie, a przed nim Adwent, to długie echo tęsknoty do tego Blasku, do Wielkiej Nocy Soboty z jej Wielkim Piątkiem i Wielkim Czwartkiem.

***

To żałosna, głupia strata, gdy nam to wszystko przesłoni...

8400

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]