Reklama

Metody FSB w Polsce

Metody FSB w Polsce

27.12.2014
Czyta się kilka minut
Czy pomówieniami o pedofilię można u nas bezkarnie niszczyć ludzi?
I

I co znaczy fakt, że wobec polskich krytyków Kremla stosowana jest ta sama taktyka, której używa rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa? Przypadek Marcina Reya, tłumacza i działacza proukraińskiego, uczestnika międzynarodowej akcji „Mistrale NIE dla Putina”, jak dotąd nie zaniepokoił policji i prokuratury.
W Wigilię na jednym z facebookowych profili związanych ze skrajną prawicą opublikowano wpis oskarżający Reya o „dziwne zachowanie” wobec małoletniej dziewczynki. Tekst jest kopią anonimowych postów używanych do szkalowania osób publicznych (m.in. prezydenta Bronisława Komorowskiego). Podpisany pod nim Dawid Adam Ilczyszyn ze Związku Kozaków w Polsce podmienił tylko dane personalne.
Kilka dni wcześniej w Dobczycach, gdzie mieszka Rey, pojawiły się ulotki z podobizną działacza i nieprawdziwą informacją, że we Francji, gdzie się wychowywał, był skazany za gwałt na dwóch...

2289

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]