Reklama

Ładowanie...

Męczące pytania

Męczące pytania

05.06.2007
Czyta się kilka minut
Podziwiam twórczość Ryszarda Kapuścińskiego. Przeczytałam chyba wszystkie jego książki, niestrudzenie przez wiele miesięcy poszukując w antykwariatach tych wcześniej wydanych. Jestem młodą osobą, dlatego nie znam dobrze poprzedniego systemu (gdy wprowadzano stan wojenny, miałam cztery lata). Klimat tamtych czasów znam z przekazu rodziców i dziadków, a także wielu publikacji, które na ten temat poznałam. Po przeczytaniu tekstu o teczce Ryszarda Kapuścińskiego (w tygodniku "Newsweek" z 21 maja 2007 r.) męczy mnie kilka pytań: jaki sens miała ta publikacja? Czy ktoś ma zamiar zniszczyć autorytet znanych i szanowanych ludzi? Od kilku miesięcy odbywa się wielka nagonka na wszelkie znane mi autorytety. Nie rozumiem celu tej akcji i nie potrafię się w takiej rzeczywistości odnaleźć. Dla mnie Kapuściński zawsze będzie wielkim człowiekiem, odkrywającym nieznane mi części świata, ludzi, kulturę i religię. Zawsze będę mu wierna, bo dla mnie liczy się człowiek, który swoją pracą potrafi zachwycić, mimo popełnianych błędów. Zresztą, może właśnie dlatego jest dla mnie bardziej wiarygodny - bo kto z nas jest bez win?
A

ANNA RAJEWSKA (Poznań)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]