Reklama

Męczące pytania

Męczące pytania

05.06.2007
Czyta się kilka minut
Podziwiam twórczość Ryszarda Kapuścińskiego. Przeczytałam chyba wszystkie jego książki, niestrudzenie przez wiele miesięcy poszukując w antykwariatach tych wcześniej wydanych. Jestem młodą osobą, dlatego nie znam dobrze poprzedniego systemu (gdy wprowadzano stan wojenny, miałam cztery lata). Klimat tamtych czasów znam z przekazu rodziców i dziadków, a także wielu publikacji, które na ten temat poznałam. Po przeczytaniu tekstu o teczce Ryszarda Kapuścińskiego (w tygodniku "Newsweek" z 21 maja 2007 r.) męczy mnie kilka pytań: jaki sens miała ta publikacja? Czy ktoś ma zamiar zniszczyć autorytet znanych i szanowanych ludzi? Od kilku miesięcy odbywa się wielka nagonka na wszelkie znane mi autorytety. Nie rozumiem celu tej akcji i nie potrafię się w takiej rzeczywistości odnaleźć. Dla mnie Kapuściński zawsze będzie wielkim człowiekiem, odkrywającym nieznane mi części świata, ludzi, kulturę i religię. Zawsze będę mu wierna, bo dla mnie liczy się człowiek, który swoją pracą potrafi zachwycić, mimo popełnianych błędów. Zresztą, może właśnie dlatego jest dla mnie bardziej wiarygodny - bo kto z nas jest bez win?
A

ANNA RAJEWSKA (Poznań)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]