Reklama

Matematyka i nauczyciele

Matematyka i nauczyciele

10.04.2018
Czyta się kilka minut
Można na to spojrzeć jak na przełom: nauczyciele nie cieszyli się z podwyżek od 2012 r.
A

Ale niedługo po 1 kwietnia, kiedy weszły w życie nowe stawki dla tej grupy zawodowej, o rewolucji mówić trudno. Raz, że stosowne rozporządzenie szefowa resortu edukacji podpisała pod koniec marca, przez co niektórzy nie dostali jeszcze „nowych” pensji. Dwa, że wchodzące w życie w tym roku pięcioprocentowe podwyżki w przypadku wielu nauczycieli można uznać za ledwie rekompensatę utraconego w styczniu dodatku mieszkaniowego. Trzy: sama skala podwyżek nie robi piorunującego wrażenia, gdy spojrzeć na tabelę minimalnych wynagrodzeń przed i po zmianie. Wynika z niej, że największy możliwy awans finansowy to 2 tys. zł w skali całego roku.


2000

Tyle złotych wynosi, w skali rocznej, najwyższa możliwa podwyżka dla nauczyciela.


Nauczyciel stażysta i kontraktowy zarobią teraz minimalnie nieco ponad 2400 zł ­brutto miesięcznie, czyli o 123 zł więcej niż do tej pory.

Mianowany będzie pobierał co najmniej 2824 zł (o 143 zł więcej), zaś dyplomowany – tych jest w Polsce najwięcej – dostanie pensję nie mniejszą niż 3317 zł, co oznacza podwyżkę o 168 zł. ©℗

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]