Reklama

Manuskrypty dostępne online

Manuskrypty dostępne online

26.04.2021
Czyta się kilka minut
BIBLIOTECA AMBROSIANA
5

500 najstarszych manuskryptów udostępniła online Biblioteka Ambrozjańska z Mediolanu. Wśród nich – bezcenny, późno antyczny kodeks F. 205 Inf., zwany Ilias picta, z ilustracjami do Iliady, średniowieczne wydania „O wojnie galijskiej” i „O wojnie domowej” Juliusza Cezara, jak również dzieła z zakresu astronomii, historii i literatury (na zdjęciu: miniatura Simona Martiniego na okładce komentarzy Serwiusza do poezji Wergiliusza, rok 1340). Mediolańska biblioteka, założona na początku XVII w. przez kard. Fryderyka Boromeusza, jest najstarszą istniejącą biblioteką publiczną we Włoszech i drugą – po oksfordzkiej – w Europie. Cyfrowy zbiór liczy ponad 287 tys. skanów. Dostępny jest bezpłatnie pod adresem: ambrosiana.comperio.it ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]