Reklama

Ładowanie...

Mancewicz: Fizjologia głównym elementem kampanii

08.05.2023
Czyta się kilka minut
Życie płciowe, jadłospisy, zarazki, jakość ziaren zbóż, smak żywności produkowanej za granicą... Osobliwa tematyka wyborcza w kraju frontowym.
FOT. GRAŻYNA MAKARA
N

Nasza analiza będzie dotyczyć trendu, który nam się zaczyna wyraźnie wyświetlać. Trendu, nie detalu, a jest to, zdaje się, ciąg niewymyślony a mimowolny. Tak nam się zdaje.

Otóż zauważmy, że dominującą na razie problematyką w kampanii wyborczej tego coraz dziwniejszego, w skali przynajmniej europejskiej, polityka jest fizjologia człowiecza. Oto co go zajmuje i czym się tak ochoczo dzieli z wielbicielkami, wielbicielami oraz osobami wielbiącymi podczas swych peregrynacji po bezdrożach III RP: życie płciowe wszystkich, jadłospisy, zarazki, jakość ziaren zbóż, smak żywności produkowanej za granicą… Rzec trzeba, że jest to osobliwa tematyka wyborcza w kraju po prostu frontowym, będącym straszliwej wojny – to ulubione słowo tutejsze, więc go użyjemy – przedmurzem. I wszystko to – takeśmy sobie to zanotowali – odbywa się w grafomańsko lirycznej afektacji, zmieszanej z afektacją nad...

4437

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]