Reklama

Ładowanie...

Magiel towarzyski

23.10.2006
Czyta się kilka minut
Bardzo się zmartwiłem wiadomością, że plotka o przejęciu "Tygodnika" przez wydawców "Vivy" okazała się jednak dziennikarską kaczką. Szkoda, bo 250. wydanie "Vivy" kupiło prawie pół miliona Polaków, czyli mniej więcej tyle, ile umie czytać (sęk jednak w tym, że to nie oni kupili to wydanie). Co by było, gdyby pół miliona Polaków kupowało "Tygodnik"? Boże, jak byłoby pięknie. Na kolejnych, lakierowanych pięknie stronach śledzilibyśmy z zapartym tchem, minuta po minucie, narodziny nowego dziecka Michała Wiśniewskiego o wdzięcznym imieniu Etiennette, dramatyczne rozstanie Mariusza Maksa Kolonki z nadzieją polskiej dyplomacji Weroniką Rosati albo przynajmniej sensacyjne tłumaczenie hebrajskich tatuaży Radosława Majdana, niemal tak pasjonujących jak zwoje z Qumran. A tak, nudy na pudy w biało-czarnych barwach. Czysta melancholia.
Ż

Żeby się troszkę rozerwać po lekturze Tomasza Manna, do której usilnie mnie - po moich ostatnich haniebnych felietonach poświęconych telewizji - namawiano, swoim prostackim zwyczajem rozwaliłem się na kanapie i zacząłem z ulgą zapować. Mniej obytym medialnie czytelnikom wyjaśniam, że nie jest to synonim chrapania, lecz szlachetna rozrywka polegająca na przeskakiwaniu z kanału na kanał. Na swoje usprawiedliwienie dodam, że moja ulubiona rozrywka narodziła się w czasach, gdy nie nazywano mnie jeszcze postmodernistycznym relatywistą. Mając lat kilka, bezskutecznie starałem się znaleźć w telewizorze Agat coś poza programem pierwszym, ale znajdowałem głównie emocjonującą kaszę intensywnie działającą na wyobraźnię. Tak zostało do dziś: obracam pilotem z niemiłosierną prędkością i choć programów jest teraz milion, znów znajduję głównie kaszę.

Zapping zgodnie...

4767

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]