Reklama

Mądry Polak po wślizgu

Mądry Polak po wślizgu

15.09.2009
Czyta się kilka minut
Gdyby sfaulowany w Belgii Marcin Wasilewski grał w przeciętnym polskim klubie, jego zmartwienia nie skończyłyby się na pogruchotanym piszczelu. Polskich sportowców nie chronią dostatecznie ani kluby, ani związki zawodowe, ani ubezpieczyciele.
G

Grający na co dzień w lidze belgijskiej reprezentacyjny obrońca w piłce nożnej - w Polsce znany jako "Wasyl", w Belgii z powodu ostrej gry ochrzczony mianem "buldożera" i "traktora" - w meczu Anderlechtu Bruksela ze Standardem Li?ge nie dotrwał do 30. minuty. Po starciu z Axelem Witselem (Standard) doznał kontuzji, która wykluczy go z gry nawet do przyszłego roku. Po zdarzeniu polskie media pełne były wyrazów współczucia dla piłkarza. Nie zabrakło potępieńczych komentarzy pod adresem Belga, jednak spora część środowiska była zgodna: ani "Wasyl" taki święty, ani Witsel tak okrutny.

Maciej Szczęsny, komentator piłkarski, kiedyś bramkarz reprezentacji, nie ma wątpliwości: - To był niefortunny faul, ale Witsel bronił się przed ostrym atakiem "Wasyla". Nie da się ukryć, że Wasilewski to zawodnik, na którego wszyscy uważają, bo nie przebiera w środkach.

...
8701

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]