Reklama

Łowcy dopingu

Łowcy dopingu

27.01.2014
Czyta się kilka minut
Jak się dziś wykrywa niedozwolone środki w sporcie? Czym jest paszport biologiczny zawodnika i w którą stronę zmierza walka z dopingiem? – opowiadają dyrektor Instytutu Sportu Andrzej Pokrywka oraz Paweł Kaliszewski z Zakładu Badań Antydopingowych.
A

ANNA BARTOSIK: Czy Rosja jest przygotowana do rzetelnej kontroli antydopingowej w Soczi?
ANDRZEJ POKRYWKA:
Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) w listopadzie zagroziła laboratorium moskiewskiemu zawieszeniem akredytacji, a to właśnie pracujący tam Rosjanie odpowiadają za przygotowanie laboratorium olimpijskiego w Soczi. Biorąc jednak pod uwagę, że później już nie było żadnych nowych informacji, wydaje się, że wszystkie niedociągnięcia zostały wyeliminowane. Tym samym działalność olimpijskiego laboratorium antydopingowego w Soczi nie jest zagrożona.
Jak wygląda procedura pobierania próbek od sportowców?
PAWEŁ KALISZEWSKI: Aby zagwarantować bezstronność personelu, pracownicy laboratorium antydopingowego nie mają żadnej styczności ze sportowcami, a do laboratorium trafiają próbki oznaczone jedynie numerem kodowym....

8415

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]