Reklama

Litera w nosie

Litera w nosie

24.09.2012
Czyta się kilka minut
W świecie wolnych ludzi to oczywiste, że każdy na swój własny rachunek może mieć prawo w nosie. To jest kwestia zwykłego wyboru, a każdy ma prawo wybrać źle. Drogo kupić, tanio sprzedać i źle się ożenić.
Z

Zły wybór bywa tragedią osobistą, tak to brzmi w prasowych relacjach procesowych, opisujących dolę tych źle wybierających. Dla ogółu ludzi jest też dość jasne, że do nosa literę prawa wsadzają sobie ludzie źli, by nie rzec tu – od nas inni. Idąc tym skromnym intelektualnie, ale wyraźnym tropem, przekonanie ogółu jest raczej takie, że do mienia prawa w nosie najmniej nadaje się człowiek marzący o karierze ministerialnej. Zupełnie zaś nie do wyobrażenia jest mający w nosie literę prawa minister sprawiedliwości. Dotychczas była to teoria, czy może stereotyp, ale akurat mamy urzędującego ministra sprawiedliwości wsadzającego literę prawa do nosa na oczach podmiotów i przedmiotów prawa karnego, cywilnego i administracyjnego. Jest to wsadzanie solidne, dla wielu ładne, dla innych nieładne, a dla garstki groteskowe. Okolicznością wiele wyjaśniającą i, jak się okazuje, usprawiedliwiającą...

2360

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]