Reklama

List do kolegi J. Oleksego

List do kolegi J. Oleksego

26.03.2007
Czyta się kilka minut
Szanowny kolego Józefie,
z

z głębokim zaniepokojeniem przyjęliśmy informacje, jakoby kolega podczas alkoholowej potańcówki z kol. Gudzowatym po raz kolejny dał dowody swojej niedojrzałości politycznej.

My tu, na dołach, śledzimy dokładnie wszystko, śledzimy i zapamiętujemy. Była już kiedyś sytuacja, zła sytuacja, kiedy to kolega spotykał się z przedstawicielem obcego wywiadu, informując go o bieżącej sytuacji w kraju. Z trudem, ale musieliśmy te spotkania usprawiedliwić, tłumacząc je zaszłościami i ogólnym gadulstwem kolegi. Zakładaliśmy bowiem, że nie mamy do czynienia z człowiekiem złej woli.

Okazuje się jednak, że nie wyciągnął kolega właściwych wniosków z tamtej lekcji. Po raz kolejny ideową czujność kolegi uśpił alkohol. Trudno nam zrozumieć, dlaczego podczas spotkania z czynnikiem ewidentnie dwuznacznym etycznie dał się kolega wypuścić na mętne wody plotkarstwa,...

1596

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]