Reklama

List do kolegi J. Oleksego

26.03.2007
Czyta się kilka minut
Szanowny kolego Józefie,
z

z głębokim zaniepokojeniem przyjęliśmy informacje, jakoby kolega podczas alkoholowej potańcówki z kol. Gudzowatym po raz kolejny dał dowody swojej niedojrzałości politycznej.

My tu, na dołach, śledzimy dokładnie wszystko, śledzimy i zapamiętujemy. Była już kiedyś sytuacja, zła sytuacja, kiedy to kolega spotykał się z przedstawicielem obcego wywiadu, informując go o bieżącej sytuacji w kraju. Z trudem, ale musieliśmy te spotkania usprawiedliwić, tłumacząc je zaszłościami i ogólnym gadulstwem kolegi. Zakładaliśmy bowiem, że nie mamy do czynienia z człowiekiem złej woli.

Okazuje się jednak, że nie wyciągnął kolega właściwych wniosków z tamtej lekcji. Po raz kolejny ideową czujność kolegi uśpił alkohol. Trudno nam zrozumieć, dlaczego podczas spotkania z czynnikiem ewidentnie dwuznacznym etycznie dał się kolega wypuścić na mętne wody plotkarstwa,...

1596

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]