Reklama

List do biskupa Meringa

List do biskupa Meringa

03.09.2012
Czyta się kilka minut
Najdostojniejszy Księże Biskupie,
o

osiem lat temu w przeprowadzonym przeze mnie wywiadzie mówił Ksiądz Biskup, że zamierza być „ponad podziałami. Nie chciałbym ranić ludzi ani po prawej, ani po lewej stronie życia politycznego. Mnie najbliższa jest postawa centrowa, unikanie skrajności, bo sama Ewangelia jest centrowa, chce dotrzeć do wszystkich. Sam również nie chcę sobie zamykać dróg dialogu. To wcale nie jest łatwe, bo często człowieka, który chce pozostać w środku, oskarżają oba skrzydła”.

Kierując się identyczną logiką, piszę dziś zasmucony korespondencją Księdza Biskupa z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Czynię to publicznie, bo wspomniana korespondencja zyskała taki charakter. Czynię to w przekonaniu, że Ksiądz Biskup jest otwarty na dialog, czego dowodem był poświęcony m.in. sprawie Nergala wywiad, którego Ksiądz Biskup udzielił „Tygodnikowi” w zeszłym roku.

Latem tego roku Ksiądz Biskup...

3686

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]