Reklama

Limburg: dynamika skandalu

Limburg: dynamika skandalu

26.10.2013
Czyta się kilka minut
Styczeń 2008: Franz-Peter Tebartz-van Elst obejmuje urząd biskupa w Limburgu.
Fot. Bistum Limburg
K

Koniec 2008 r.: decyzją biskupa kapituła katedralna zostaje pozbawiona możliwości kontrolowania inwestycji, planowanej na Wzgórzu Katedralnym.

Czerwiec 2011: położony zostaje kamień węgielny pod nową siedzibę biskupa; projekt, obejmujący też renowację XIV-wiecznej wikarówki, ma kosztować 5,5 mln euro.

Lato 2012: rada ds. zarządzania majątkiem kurii biskupiej (nowe gremium, powołane przez biskupa) akceptuje nowy kosztorys opiewający na prawie 16 mln euro. Jej członkowie będą twierdzić potem, że nie mieli wpływu na późniejszy wzrost kosztów i nie byli informowani przez biskupa, który samodzielnie miał zaciągać kredyty na budowę.

Czerwiec 2013: uroczyste otwarcie Diecezjalnego Centrum św. Mikołaja na Wzgórzu Katedralnym; obejmuje ono pomieszczenia służbowe i administracyjne.
Sierpień...

3805

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]