Reklama

Więcej duszpasterstwa niż doktryny

Więcej duszpasterstwa niż doktryny

27.01.2014
Czyta się kilka minut
Opór w Kościele wobec Franciszka jest może silny, ale nie tak znowu liczny. Większość katolików stoi za papieżem. Jego wrogowie to ludzie, którzy nie znają rzeczywistości.
Kard. Óskar Maradiaga (w środku) Fot. Vandeville Eric / ABACA PRESS / EAST NEWS
J

JOACHIM FRANK: Księże Kardynale, zwolennicy i przeciwnicy papieża Franciszka zadają sobie dziś – prawie rok po jego wyborze – pytanie: jakie właściwie są zamiary papieża wobec Kościoła. Co Ksiądz nam może o tym powiedzieć?
KARDYNAŁ MARADIAGA: Jestem mocno przekonany, że w Kościele stoimy dziś u progu nowej ery. Podobnie jak przed 50 laty, gdy papież Jan XXIII kazał otworzyć okna w Kościele, aby wpuścić świeże powietrze. Dziś Franciszek chce prowadzić Kościół w tym samym kierunku, w jakim jego samego pcha Duch Święty: bliżej ludzi, nie królując nad nimi, lecz żyjąc wraz z nimi. Kościół, o tym nie wolno zapominać, jest nie tylko instytucją stworzoną ręką człowieka, lecz dziełem Boga. Jestem pewien, że gdy w marcu 2013 r. wybieraliśmy nowego papieża, On nad nami czuwał i miał udział w naszym wyborze. Bo gdyby wszystko odbywało się tutaj tylko za...

13620

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]