Reklama

Ładowanie...

Więcej duszpasterstwa niż doktryny

27.01.2014
Czyta się kilka minut
Opór w Kościele wobec Franciszka jest może silny, ale nie tak znowu liczny. Większość katolików stoi za papieżem. Jego wrogowie to ludzie, którzy nie znają rzeczywistości.
Kard. Óskar Maradiaga (w środku) Fot. Vandeville Eric / ABACA PRESS / EAST NEWS
J

JOACHIM FRANK: Księże Kardynale, zwolennicy i przeciwnicy papieża Franciszka zadają sobie dziś – prawie rok po jego wyborze – pytanie: jakie właściwie są zamiary papieża wobec Kościoła. Co Ksiądz nam może o tym powiedzieć?
KARDYNAŁ MARADIAGA: Jestem mocno przekonany, że w Kościele stoimy dziś u progu nowej ery. Podobnie jak przed 50 laty, gdy papież Jan XXIII kazał otworzyć okna w Kościele, aby wpuścić świeże powietrze. Dziś Franciszek chce prowadzić Kościół w tym samym kierunku, w jakim jego samego pcha Duch Święty: bliżej ludzi, nie królując nad nimi, lecz żyjąc wraz z nimi. Kościół, o tym nie wolno zapominać, jest nie tylko instytucją stworzoną ręką człowieka, lecz dziełem Boga. Jestem pewien, że gdy w marcu 2013 r. wybieraliśmy nowego papieża, On nad nami czuwał i miał udział w naszym wyborze. Bo gdyby wszystko odbywało się tutaj tylko za...

13620

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]