Reklama

Lidle

Lidle

13.12.2021
Czyta się kilka minut
Mówię lidle małą literą, to nazwa zbiorcza dla dużych sklepów, w których oszczędza się pieniądze, czas i uwagę. Można tam zrobić zakupy właściwie samym ciałem, na autopilocie.
Dorota Masłowska / fot. Grażyna Makara
Dorota Masłowska / fot. Grażyna Makara
K

Kryzys klimatyczny, kryzys uchodźczy, kryzys pandemiczny, kryzys wartości. Kryzys złotówki, kryzys męskości i jeszcze parę innych pomniejszych. Można przebierać w kryzysach, przeplatać je i dowolnie łączyć ze sobą, personalizować je, tworzyć z nich brygady i osobiste składanki, potworne wieczorne koktajle, mieszanki na zły sen. Można zwracać uwagę raz na jeden, raz na drugi, dołować się wybranymi. Można nawet uznać je wszystkie za wysokoklikalne figury publicystyczne i normalnie żyć, zachować dobry humor, styl, słabość do dobrze zaprojektowanych wnętrz. Jednak i w takim przypadku życie w korowodzie kryzysów zmienia nasze istnienie, zmienia nasze wszystko.

Jedną z największych zmian, jakie czuję, jest cena masła, a zaraz za nią poczucie czasu. Denerwowałam się kiedyś często, że tracę czas albo że ktoś mi go marnuje swoją gadaniną. Absorbuje mnie i angażuje w jakieś czcze...

5418

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]