Reklama

Lektury humanistyczne

Lektury humanistyczne

13.04.2003
Czyta się kilka minut
N

Nie mam nic przeciwko kulturze masowej, jest lepsza lub gorsza, ale przecież - nieunikniona. Domagam się jedynie, by obok niej istnieć mogła kultura nie masowa, a w konkretnym przypadku, o którym tu piszę - książki z zakresu szeroko rozumianej humanistyki. Nie tylko książki o charakterze akademickim, ale także eseistyka i inne prace, może bez przypisów, ale bardzo ważne dla kultury, jak na przykład wybór esejów George' a Orwella (ukazał się czas jakiś temu).

Otóż na skutek załamania się całego rynku wydawniczego: dzienników, czasopism i wydawnictw dużych oraz małych, pierwsze znikają książki poważne. Powodów jest kilka. Czytelników nie stać na ich kupowanie, wydawcy nie mogą już ryzykować pozycji nie tylko deficytowych, ale nawet takich, które być może nie spowodowałyby strat, ale dopiero po roku, dwu sprzedaży. Księgarnie, z wyjątkiem nielicznych, nie chcą trzymać takich...

3655

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]