Reklama

Lekkoatletom wbrew

Lekkoatletom wbrew

13.01.2014
Czyta się kilka minut
Prestiżową nagrodę pianistyczną Gilmore Artists Award otrzymał Rafał Blechacz. Co cztery lata, po tajemnych nasłuchach, analizach, przyglądaniu się – elitarne grono jurorów wskazuje: ten jest waszą obietnicą.
N

Nikt się nie spodziewał, ale w przypadku tej nagrody to akurat standard. W minionym tygodniu Rafał Blechacz został siódmym w historii laureatem prestiżowej Gilmore Artists Award. Jej niezwykłość nie sprowadza się wcale do zawrotnej sumy 300 tysięcy dolarów, za pomocą której fundacja chce wywrzeć wpływ na dalszą karierę uhonorowanego pianisty. Bardziej unikatowe jest niespieszne tempo i tajemnicza aura, która spowija finalizowany raz na cztery lata konkurs.
– Na świecie mamy dziś setki takich muzycznych rywalizacji – mówi „Tygodnikowi” Daniel Gustin, dyrektor Irving S. Gilmore Keyboard Festival. – Niestety, większość z nich posiłkuje się tylko migawkami, które pozwalają uchwycić artystę w zaledwie kilku ulotnych chwilach, grającego przy tym bardzo konkretny repertuar. Moim zdaniem takie podejście nie zawsze przynosi najlepsze owoce. Dlatego stworzyliśmy alternatywę.
Jury...

8335

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]