Reklama

Lech Janerka: "Plagiaty"

Lech Janerka: "Plagiaty"

03.04.2005
Czyta się kilka minut
Zanim Plagiaty na dobre zagościły w krypcie mego serca, poddane zostały próbie Mocy w trzech podstawowych wariantach.
T

Test “homo sapiens" zaliczył Janerka niejako awansem - od lat jest wszak guru sceny niezależnej, w pewnej mierze spod jego szynela wyszli na świat autorzy tej miary, co Maleńczuk, Tymański czy Świetlicki - na najnowszej płycie otrzymujemy bowiem Janerkę w wersji stężonej: niezależny, niekomercyjny, przebojowy, z morderczym wdziękiem i porażającą konsekwencją szybuje nad dolinką polskiego rocka. Tym razem jego zagadkowa, niekiedy mroczna muza (w sferze tekstowej wiele czerpiąca z dokonań poezji lingwistycznej) z precyzją i poczuciem humoru dobiera się do skóry naszej fascynującej rzeczywistości.

Próba “homo viator" opierała się nie tyle na badaniu charakterystycznego “odjechania" Janerki (przypomnijmy chociażby pieśń “Śpij aniele mój", wykonywaną przez tercet: wokal, szyba i styropian), co na fakcie odsłuchiwania płyty w trakcie przemieszczania się pojazdem...

2278

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]