Reklama

Ławka

Ławka

23.08.2014
Czyta się kilka minut
Walka z bezdomnością coraz częściej przypomina walkę z bezdomnymi. Miasta stają się dla nich nieprzyjazne.
Kadry z francuskiego filmu „Odpoczynek fakira” (więcej w tekście) Fot. Marcin Bielecki / PAP
C

Część mieszkańców Szczecina twierdzi, że były potrzebne. Bo poprzednio nie można było wykurzyć tych, którzy je całymi dniami okupowali.
Miejscy urzędnicy przyznają: rozwiązanie „problemu” podpatrzyli na Zachodzie.
A bezdomni mówią, że „pozbywanie się” ich w taki sposób nie robi wrażenia. Bardziej boli choćby widok żyjącego wciąż przyjaciela, pakowanego przez służby miejskie do czarnego worka.
Podpórki
Pierwsze ustawione pod skosem ławki – albo, jak wolą je nazywać pracownicy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie, „podpórki” – pojawiły się ponad tydzień temu na dwóch przystankach tramwajowych, tuż obok dworca PKP. Całkiem zgrabne i estetyczne.
Podpórki, na których nie można się ani położyć (są wąskie i pochyłe), ani na dłużej usiąść, zamontowano po interwencjach mieszkańców. Wcześniejsze tradycyjne ławki zajmowali nieustannie...

13449

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]