Reklama

Last minute do Santiago

02.11.2010
Czyta się kilka minut
W Hiszpanii, do której w najbliższą sobotę przylatuje Benedykt XVI, katolicyzm stał się stroną w wojnie ideologicznej.
Z

Za kilka dni "Pasterz 1" (oznaczenie maszyny Benedykta XVI) wyląduje w Santiago de Compostela. Hiszpania nie będzie dla Papieża terenem bardziej przyjaznym niż tradycyjnie sceptyczna wobec Watykanu Wielka Brytania, którą odwiedził we wrześniu. Hierarchia hiszpańskiego Kościoła, niedotknięta w takim stopniu oskarżeniami o nadużycia seksualne jak wspólnoty w Irlandii czy Stanach Zjednoczonych, jest zjednoczona jak nigdy dotąd. Problem w tym, że głównie w obliczu wspólnego wroga - socjalistycznego rządu w Madrycie.

Znamienne, że w czasie pielgrzymek do Hiszpanii z José Luisem Zapatero ostatni papieże spotykają się rzadko i jakby trochę na boku. Siedem lat temu, podczas swojej ostatniej wizyty w tym kraju Jan Paweł II rozmawiał z przyszłym premierem w jednej z madryckich zakrystii. Do programu pielgrzymki Benedykta XVI w ostatniej chwili dopisano krótkie...

6960

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]