Reklama

Last minute do Santiago

Last minute do Santiago

02.11.2010
Czyta się kilka minut
W Hiszpanii, do której w najbliższą sobotę przylatuje Benedykt XVI, katolicyzm stał się stroną w wojnie ideologicznej.
Z

Za kilka dni "Pasterz 1" (oznaczenie maszyny Benedykta XVI) wyląduje w Santiago de Compostela. Hiszpania nie będzie dla Papieża terenem bardziej przyjaznym niż tradycyjnie sceptyczna wobec Watykanu Wielka Brytania, którą odwiedził we wrześniu. Hierarchia hiszpańskiego Kościoła, niedotknięta w takim stopniu oskarżeniami o nadużycia seksualne jak wspólnoty w Irlandii czy Stanach Zjednoczonych, jest zjednoczona jak nigdy dotąd. Problem w tym, że głównie w obliczu wspólnego wroga - socjalistycznego rządu w Madrycie.

Znamienne, że w czasie pielgrzymek do Hiszpanii z José Luisem Zapatero ostatni papieże spotykają się rzadko i jakby trochę na boku. Siedem lat temu, podczas swojej ostatniej wizyty w tym kraju Jan Paweł II rozmawiał z przyszłym premierem w jednej z madryckich zakrystii. Do programu pielgrzymki Benedykta XVI w ostatniej chwili dopisano krótkie...

6960

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]