Reklama

Kuźniczka

Kuźniczka

22.08.2007
Czyta się kilka minut
Garść piachu rzucona między morze aniebo. Trochę sosen, przerzedzonych przez zimowe sztormy. Wioska ogęstej zabudowie, jakby domy przytulały się do siebie przestraszone wodą po jednej idrugiej stronie. Położona na Półwyspie Helskim, najmniej znana miejscowość na najbardziej znanym odcinku polskiego wybrzeża.
Fot. Biuro Promocji Jastarni
G

Garść piachu rzucona między morze a niebo. Trochę sosen, przerzedzonych przez zimowe sztormy. Wioska o gęstej zabudowie, jakby domy przytulały się do siebie przestraszone wodą po jednej i drugiej stronie. Położona na Półwyspie Helskim, najmniej znana miejscowość na najbardziej znanym odcinku polskiego wybrzeża.

Niebezpieczny pocałunek

Tu półwysep jest najwęższy - ok. 200-300 metrów. Po jednej stronie Bałtyk, po drugiej Zatoka Pucka. Z paru miejsc w Kuźnicy (i z paru okien) można oglądać równocześnie i jedno, i drugie: morze huczące od fal i połyskującą od słońca spokojną zatokę (to wtedy, gdy wieje nord lub nord-west), albo odwrotnie. Do wyboru. Nic dziwnego, że herbem Kuźnicy jest całująca się para - morze z zatoką. Czasami dosłownie. Bo raz na kilkanaście, kilkadziesiąt lat zdarzają się "deptki", przelewanie się...

10639

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]