Reklama

Książka jako źródło cierpień

Książka jako źródło cierpień

17.03.2014
Czyta się kilka minut
Pisarz w czasie marnym nadal ma szanse. Przez polskie życie literackie sączą się strumienie życiodajnej gotówki niezależnej od honorarium za wydaną książkę.
P

Pisarka Kaja Malanowska, autorka nominowanej do Paszportów Polityki i Nagrody Literackiej Nike powieści „Patrz na mnie, Klaro” (2012), 27 lutego br. – po otrzymaniu rozliczenia za sprzedaż tej książki – napisała na Facebooku: „6 800 złotych. Tyle za 16 miesięcy mojej ciężkiej pracy. Wiem, że wkur...jące jest wylewanie frustracji na FB, ale mam ochotę strzelić sobie w łeb. P...Ę TO, p...ę pisanie, p...ę wszystko. G... G... G...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [wykropkowania od redakcji „TP”]. I coś tam tego... pozdrawiam rynek czytelniczy”. W dyskusji pod postem krytycznie o pretensjach autorki wypowiedzieli się m.in. pisarz Jakub Żulczyk i dziennikarz Wojciech Orliński. Kilka dni później Malanowska powtórzyła swój wpis w felietonie opublikowanym w witrynie „Krytyki Politycznej”. Dyskusja przeniosła się z sieci do mediów tradycyjnych – 13 marca w „Dużym Formacie” ukazała...

5429

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]