Reklama

Ładowanie...

Książka

12.01.2003
Czyta się kilka minut
M

Minister kultury z czasów Gomułki, Galiński, był częściej niż jego koledzy na tym stanowisku przedmiotem anegdot. W jednej z nich pytał współpracowników, co kupić synowi w prezencie.

- Może pan minister kupi mu książkę.

- Kiedy on już ma książkę!

Powtarzając przed laty ten żarcik nie sądziłem, że sam znajdę się w podobnej sytuacji. Przyjaciele, których z okazji Świąt chciałem obdarować, mają już książki i to wiele książek. Są na dodatek wybredni.

Ja cieszę się każdą otrzymaną książką. Albo czytam ją z upodobaniem i włączam do domowej biblioteki, albo pobudzony do sprzeciwu wcześniej czy później, czasem dopiero po latach, zdobędę się na tekst polemiczny. Nie wszyscy z moich przyjaciół to ludzie piszący lub piszący chętnie. Ale nawet i tacy mieliby skrupuły, by wyśmiewać się z czegoś, co zostało im ofiarowane.

Wprawdzie zachowałem podarowane mi z...

4165

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]