Reklama

Ładowanie...

Kryzysowe szarpanie kasy

21.10.2008
Czyta się kilka minut
Kryzys w Rosji na pozór jest podobny do tego na Zachodzie. Ale reakcja państwa pokazuje, że rosyjski system ekonomiczny jest zupełnie odmienny od zachodniego.
T

Tylko przez ostatni miesiąc notowania papierów wartościowych na rosyjskich giełdach spadły o 37 proc. W piątek 17 października indeks RTS spadł poniżej 700 punktów (19 maja wynosił 2498 punktów, to było historyczne maksimum), a indeks MMWB - poniżej 600 punktów, czyli do poziomu sprzed ponad 40 miesięcy. Wiele banków wprowadziło ograniczenia na korzystanie z depozytów, coraz więcej firm ma problemy z uzyskaniem kredytów...

W Rosji narasta panika. Do mediów zaczynają przedostawać się informacje o brakach wielu produktów nawet w moskiewskich sklepach; rosną obawy o zapaść budownictwa, a także o masowe zwolnienia z pracy i realny spadek dochodów.

Rząd regularnie spotyka się na posiedzeniach poświęconych ratowaniu sytuacji. A pod drzwiami rządowych gabinetów ustawia się kolejka klientów: mniej lub bardziej zbliżonych do władz krewnych i znajomych...

9234

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]