Reklama

Kryzysowe szarpanie kasy

Kryzysowe szarpanie kasy

21.10.2008
Czyta się kilka minut
Kryzys w Rosji na pozór jest podobny do tego na Zachodzie. Ale reakcja państwa pokazuje, że rosyjski system ekonomiczny jest zupełnie odmienny od zachodniego.
T

Tylko przez ostatni miesiąc notowania papierów wartościowych na rosyjskich giełdach spadły o 37 proc. W piątek 17 października indeks RTS spadł poniżej 700 punktów (19 maja wynosił 2498 punktów, to było historyczne maksimum), a indeks MMWB - poniżej 600 punktów, czyli do poziomu sprzed ponad 40 miesięcy. Wiele banków wprowadziło ograniczenia na korzystanie z depozytów, coraz więcej firm ma problemy z uzyskaniem kredytów...

W Rosji narasta panika. Do mediów zaczynają przedostawać się informacje o brakach wielu produktów nawet w moskiewskich sklepach; rosną obawy o zapaść budownictwa, a także o masowe zwolnienia z pracy i realny spadek dochodów.

Rząd regularnie spotyka się na posiedzeniach poświęconych ratowaniu sytuacji. A pod drzwiami rządowych gabinetów ustawia się kolejka klientów: mniej lub bardziej zbliżonych do władz krewnych i znajomych...

9234

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]