Reklama

KRONIKA

KRONIKA

16.12.2013
Czyta się kilka minut
10 – 16 grudnia
S

Skoro ludzi można nauczyć nienawiści, to można też nauczyć ich miłości. Dla serca ludzkiego miłość jest bardziej naturalna niż uczucie odwrotne. (Nelson Mandela, zmarły 5 grudnia były prezydent RPA, bohater walki z apartheidem).

Boże Narodzenie jest dla mnie czasem nadziei i czułości, czasem spotkania z Bogiem, który zawsze szukał swego ludu, prowadził i strzegł go, obiecał, że zawsze będzie z nim” – powiedział Franciszek w wywiadzie udzielonym 10 grudnia watykaniście Andrei Torniellemu. W rozmowie stwierdził również m.in., że priorytetowe znaczenie ma dla jego pontyfikatu ekumenizm; zaprzeczył, aby w najbliższej przyszłości kobiety miały być w Kościele kardynałami („kobiety w Kościele powinny być dowartościowane, ale nie sklerykalizowane”); opowiedział też o swoim marzeniu podróży do Ziemi Świętej. Nawiązał również...

4962

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]