Reklama

Ładowanie...

KRONIKA

21.01.2013
Czyta się kilka minut
15 – 21 stycznia 2013
Z

Znaczenie Koranu dla muzułmanów można porównać ze znaczeniem Jezusa dla chrześcijan, a ewentualną nową ocenę Świętej Księgi islamu do zmiany w postrzeganiu Jezusa, jaka dokonała się w teologii chrześcijańskiej w wyniku badań biblijnych ostatnich dwóch wieków. (Maciej Kochanowicz, socjolog, muzułmanin, na portalu didaskalos.pl w dyskusji o historyczności Jezusa i Mahometa.)

Papież znów krytykuje gender. Niespełna miesiąc po przemówieniu do pracowników Kurii Rzymskiej, w którym znalazła się krytyka filozofii gender, Benedykt XVI ponownie odniósł się do nowych idei antropologicznych. „Kościół podkreśla swoje wielkie »tak« dla godności i piękna małżeństwa, jako wyrazu wiernego i płodnego przymierza mężczyzny i kobiety, a »nie« wobec takich filozofii jak gender motywuje faktem, że wzajemność męskości i kobiecości jest...

4810

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]