Reklama

KRONIKA

KRONIKA

21.01.2013
Czyta się kilka minut
15 – 21 stycznia 2013
Z

Znaczenie Koranu dla muzułmanów można porównać ze znaczeniem Jezusa dla chrześcijan, a ewentualną nową ocenę Świętej Księgi islamu do zmiany w postrzeganiu Jezusa, jaka dokonała się w teologii chrześcijańskiej w wyniku badań biblijnych ostatnich dwóch wieków. (Maciej Kochanowicz, socjolog, muzułmanin, na portalu didaskalos.pl w dyskusji o historyczności Jezusa i Mahometa.)

Papież znów krytykuje gender. Niespełna miesiąc po przemówieniu do pracowników Kurii Rzymskiej, w którym znalazła się krytyka filozofii gender, Benedykt XVI ponownie odniósł się do nowych idei antropologicznych. „Kościół podkreśla swoje wielkie »tak« dla godności i piękna małżeństwa, jako wyrazu wiernego i płodnego przymierza mężczyzny i kobiety, a »nie« wobec takich filozofii jak gender motywuje faktem, że wzajemność męskości i kobiecości jest...

4810

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]